Er det mulig å drikke "Citramon" med HS for hodepine, bruksanvisning

Hodepine mens du ammer er ikke uvanlig. Mødre får ikke nok søvn, de blir slitne om dagen. Mange kvinner er vant til å håndtere migrene ved hjelp av Citramon; med HB bør disse pillene tas med forsiktighet. De inneholder aspirin. Det er kontraindisert for barn under 14 år..

Legemiddel: sammensetning og virkning

Apotek selger Citramon uten resept. Legemidlet har en trippel effekt på menneskekroppen:

  • lindrer smerte;
  • reduserer feber;
  • lindrer betennelse.

De aktive stoffene som utgjør Citramon-tablettene har en kompleks effekt. Reduserer alvorlig betennelse og feber acetylsalisylsyre.

I følge klassifiseringen er det et ikke-steroide antiinflammatorisk legemiddel..

Koffein, den andre komponenten i Citramon, lindrer hodepine. Under sin handling blir blodårene i hjernen innsnevret, dette hjelper med alvorlige migreneanfall. Det tredje aktive stoffet "Citramon" er paracetamol. Dette stoffet reduserer smerte og feber.

Er det mulig å bruke medisiner under amming

Når du ammer, kan inntak av medisiner påvirke helsen til det nyfødte. Å akseptere "Citramon" eller ikke, bestemmer kvinnen selv. Leger fraråder å behandle hodepine med piller til barnet er 6 måneder gammelt.

En seks måneder gammel baby får i tillegg til morsmelk supplerende mat. Moren er mindre sannsynlig å amme babyen. I løpet av denne perioden vil engangsmottak av "Citramon" ikke skade kroppen til babyen og moren. Det er best å konsultere familielegen før du bruker tablettene..

Når en medisin er forskrevet til ammende kvinner

Ved amming er Citramon tabletter indikert for kvinner som lider av smerte (hodepine og tannpine). Mottaket deres er berettiget under følgende patologiske forhold:

  • migrene angrep;
  • nevralgi;
  • fjerning av symptomer på vaskulær dystoni;
  • forhøyet temperatur.

Instruksjoner for bruk og dosering

Sykepleiere kan ta "Citramon" under amming hvis de følger følgende ordning:

  • Express melk (en porsjon), sett i kjøleskapet.
  • Ammer babyen.
  • Ta 1 tablett.
  • I løpet av neste fôring (etter 3-4 timer) brukes uttrykt varm melk.

Etter 6-8 timer kan babyen ammes igjen. Konsentrasjonen av aktive stoffer i melk vil være minimal.

Skadelig innvirkning

Legemidler går over i blodet og morsmelken. I tillegg til den terapeutiske effekten, har de en negativ effekt.

For en ammende mor

En ammende kvinne bør vite hvilken effekt Citramon har på kroppen hennes. Problemer med mage-tarmkanalen oppstår hos mødre med kronisk og akutt gastritt. Aspirin, som er en del av stoffet, irriterer slimhinnen i mage og tarm. Langvarig bruk av "Citramon" kan forårsake magesår.

Den samme komponenten endrer blodtellingen, blodpropp bremser. På grunn av koffein hos en kvinne under amming, kan nervesystemet bli overspent. Å ta "Citramon" for hodepine i store doser gjør mødre irritable, nervøse.

På babyens kropp

Av de tre stoffene som utgjør tablettene, er paracetamol ufarlig for babyen. Aspirin går over i morsmelk og kan forårsake bivirkninger hos spedbarn. Stoffet hemmer blodplatesyntese, derfor kan det forårsake:

  • indre blødninger;
  • hemorragisk diatese.

Den negative effekten av koffein manifesteres av økt spenning, dårlig søvn og hyppig oppstøt. Aspirin kan forårsake Reye syndrom. Dette er en alvorlig sykdom der funksjonen til nyrene, hjernen, leveren på grunn av fettdegenerasjon forstyrres..

Kontraindikasjoner og bivirkninger

Avsnittet om kontraindikasjoner i bruksanvisningen bør leses av alle før du tar piller. Dette er spesielt viktig for ammende mødre, fordi de aktive stoffene i stoffet kan trenge inn i morsmelken..

Babyens helse er i fare. Mødre under amming anbefales ikke å ta Citramon tabletter mot hodepine i to tilfeller:

  • babyen har patologier i nervesystemet;
  • babyen har en dårlig drøm, han blir fort overspent.

Når er det strengt forbudt å bruke?

I noen tilfeller bør kvinner ikke ta piller. Symptomer der "Citramon" ikke kan behandles for hodepine:

  • høyt blodtrykk;
  • mageproblemer, kvalme;
  • utslett på huden;
  • økt nervøs irritabilitet;
  • hjertebank
  • hevelse i slimete vev.

Hva du skal gjøre i tilfelle overdosering

En mild form for overdosering ledsages av magesmerter, kvalme, øresus, økt svette, takykardi. I alvorlige tilfeller er det tegn på alvorlig rus:

  • bronkospasme;
  • kramper;
  • blør;
  • slapphet.

En legeundersøkelse er nødvendig for alvorlige symptomer.

Hvordan håndtere hodepine uten medisiner?
Det er effektive metoder for å håndtere hodepine uten bruk av medisiner. Hvis migrene provoserte muskelspasmer, må du massere nakken.

Balsam "Zvezdochka" vil bidra til å takle hodepine.

En liten mengde av produktet skal gnides inn i huden på templene med lette sirkulære bevegelser. Etter en tid vil mild hodepine passere, en sterk vil bli mindre intens. Forbedre mors tilstand:

  • kald og varm dusj;
  • gå i frisk luft;
  • varme bad for hender (føtter).

Sikre analoger

For alvorlig hodepine anbefaler leger at ammende kvinner tar medisiner som er tillatt for nyfødte. Disse stoffene inkluderer:

  • "Paracetamol";
  • Ibuprofen;
  • Panadol;
  • Nurofen.

For babyer under sykdom foreskrives disse stoffene fra 3 måneder. No-Shpa hjelper mødre med kramper. Med HB må det tas med forsiktighet i intervallet mellom to matinger..

Med hyppig hodepine bør mor oppsøke lege. Nære mennesker trenger å hjelpe den våte sykepleieren i å ta seg av barnet, den beste medisinen er god hvile. "Citramon" bør tas i ekstreme tilfeller for ikke å skade babyen.

Er det mulig å drikke Citramon mens du ammer

Artikkelen diskuterer Citramon under amming. Vi forteller deg om det er mulig å drikke piller til en ammende mor, mulige konsekvenser for barnet, samt bruksanvisning. Du vil finne ut anmeldelser av kvinner om å ta Citramon P, Komarovskys mening om dette middelet, hva er kontraindikasjoner og akseptable analoger for amming.

Hva er Citramon

Citramon er et legemiddel som brukes til å lindre feber, smerte og betennelse. Hjelper med å stabilisere tonen i blodkarene, tynne blodet og forbedre blodsirkulasjonen i små berørte kar. Effektiv mot tannpine, hodepine, muskelsmerter, menstruasjonssmerter, samt feber, forkjølelse, infeksjoner.

Som alle medisiner går Citramon over i morsmelk, noe som kan skade babyen. Men er det virkelig slik? La oss finne ut av dette.

Medisinen inneholder:

  • acetylsalisylsyre - hjelper med å takle betennelsesprosesser, har et stort antall bivirkninger, er forbudt for bruk av personer under 15 år;
  • koffein er et psykostimulerende stoff, har en rekke kontraindikasjoner, det er bare foreskrevet i nødstilfeller;
  • paracetamol - et middel mot smerte og feber, godkjent for bruk hos barn.

Bedømt etter sammensetningen kan vi konkludere med at stoffet inneholder noen komponenter som er uønskede under amming..

Hvordan påvirker Citramon babyens kropp

Hvis du studerer bruksanvisningen for stoffet, kan graviditet og amming bemerkes blant kontraindikasjonene. Dette skyldes teratogenisiteten til acetylsalisylsyre og et stort antall bivirkninger ved langvarig administrering av legemidlet..

Hos en nyfødt, når aspirin tas sammen med morsmelk, øker risikoen for blødning, inkludert indre, på grunn av en feil i blodplatesyntese. Vanligvis oppstår blødning i tarmene, som kan oppdages ved en fekal okkult blodprøve.

Langvarig inntak av aspirin, som en dose på mer enn 5-8 g per dag, påvirker tilstanden til magen negativt (sårdannelse i slimhinnen oppstår). Det medfører også problemer i leveren og nyrene..

Når du tar Citramon i løpet av perioden babyen har fått en virusinfeksjon, øker risikoen for å utvikle Reye's syndrom. Denne patologien er også kjent som akutt encefalopati og fettdegenerasjon av indre organer, spesielt leveren..

5-6 dager etter at acetylsalisylsyre kom inn i barnets kropp, viser babyen tegn på irritasjon i fordøyelsessystemet, spenningen i den store fontanelen oppstår som et resultat av økt intrakranielt trykk.

Barnets velvære forverres raskt, koma, kramper og åndedrettsstans utvikler seg raskt. Ved koma observeres død i 80% av tilfellene. Kramper kan skade hjernen, noe som resulterer i anfallssykdommer, muskelsvingninger og mental retardasjon.

Rastløs baby etter å ha tatt Citramon av en ammende mor

Til tross for at paracetamol er praktisk trygt for mor og baby, fører koffein og acetylsalisylsyre til en rekke bivirkninger hos babyen. De uttrykkes som følger:

  • hemorragisk diatese;
  • bronkitt astma;
  • kvalme;
  • overdreven spenning
  • allergiske utslett;
  • hemming av nervecellens arbeid;
  • rastløs søvn;
  • leverdysfunksjon.

Slike symptomer indikerer at det er bedre å avstå fra å ta Citramon med vakter. For ammende å eliminere hodepine, er det mer effektivt å bruke andre medisiner.

Analoger

Hvis du ikke tåler alvorlig hodepine, kan du i stedet for Citramon drikke dets analoger, for eksempel Nurofen eller Ibuprofen. Dette er relativt trygge medisiner som har minimal effekt på barnets kropp..

Hvis en ammende mor har en kroppstemperatur over 37 grader, kan vi i dette tilfellet ta Paracetamol, som ikke inneholder acetylsalisylsyre. Denne medisinen eliminerer raskt betennelse og feber, og skilles også ut fra kvinnens kropp 2 timer etter inntak..

Vi kan også ta Naproxen og Ketoprofen, som ikke gir alvorlige bivirkninger. Men det skal bemerkes at studier av effekten av disse stoffene har begynt nylig, så de bør tas med forsiktighet og bare etter å ha konsultert en lege..

Hvordan drikke stoffet under amming, hvis det er nødvendig

I tilfelle du ikke er redd for de negative konsekvensene av å ta Citramon på barnets kropp, og du ikke vil ta analoger av dette legemidlet, bør du drikke Citramon med forsiktighet, strengt følge visse regler. Det er mulig å ta en pille en gang, men i en liten dose (helst en halv pille), mens babyen skal være helt frisk.

Den høyeste konsentrasjonen av stoffer i blodplasmaet oppstår 10-20 minutter etter inntak av stoffet, så det anbefales å avstå fra amming i 2-4 timer. Før du tar pillen, kan du uttrykke melk slik at du senere kan mate den til babyen din..

Eliminasjonstiden for legemidlet avhenger av ammende mors alder og individuelle egenskaper. I noen tilfeller kan det være lenger enn angitt.

Hvis du bestemmer deg for å ta Citramon under amming, så husk at ansvaret for mulige negative konsekvenser ligger helt hos deg. Kanskje, i stedet for en pille, vil andre måter å eliminere hodepine hjelpe deg, som vi vil diskutere videre..

Å gå utendørs kan hjelpe til med å lindre hodepine

Hvordan håndtere hodepine uten medisiner

Foretrekker du velprøvde folkemedisiner mot hodepine i stedet for farmasøytiske preparater? Da anbefaler vi at du prøver følgende:

  • Gni en liten mengde Star Balm inn i whiskyen. Som praksis viser, hjelper dette middelet til å lindre svak hodepine eller distrahere fra en sterk. Ulempen med denne metoden er muligheten for å få en forbrenning med sensitiv hud. På apotek kan du kjøpe forskjellige plaster som hjelper med å lindre hodepine - prøv flere, og det vil definitivt være en som passer deg..
  • Ikke hold følelsene dine tilbake med migrene. Utgitt sinne kan lindre migrene symptomer, ifølge forskning.
  • Ta en kontrastdusj eller varmt bad. Også effektive varme bad for hender og føtter.
  • Hvis du har migrene forårsaket av muskelspenninger, masserer du nakken.
  • Ta en tur i frisk luft, prøv å slappe av mens du går.

Ved å følge disse enkle reglene kan du redusere hodepine og forbedre trivsel..

Anmeldelser

Nedenfor er vurderinger av kvinner om å ta Citramon under amming. Les dem og husk at leger ikke anbefaler å ta dette legemidlet under amming, da det påvirker barnets kropp negativt.

På mange damerfora lette jeg etter svar på spørsmålet om det er mulig å drikke Citramon under amming. Jeg fant flere jenter som drakk det, deres anmeldelser er negative. For det første, etter å ha tatt det, ble barna lunefull, allergier dukket opp. For det andre, etter å ha ringt ambulansen, sa legene at dette legemidlet ikke skulle tas med vakter. Jeg risikerte det ikke og drakk Nurofen for hodepine.

Margarita, 32 år gammel

Citramon P er et effektivt middel for å eliminere smertefulle opplevelser, men ikke under amming. I lang tid tvilte jeg på om det var verdt å drikke det eller ikke, fordi jeg visste hvor farlig dette stoffet var for barnets kropp. Som et resultat uttrykte hun melk, drakk en halv pille og avstod fra amming i 6 timer. Kanskje var denne gangen nok til at alle forfallsproduktene kunne forlate kroppen. Jeg la ikke merke til noen endringer i babyens velvære.

Til tross for at Citramon har et bredt spekter av handlinger, anbefales det ikke å drikke det under gv. Ta vare på deg selv og barnet ditt, bli mindre syk!

"Citramon" for ammende mødre: bruksanvisning

Under amming øker belastningen på mors kropp, derfor, på grunn av stress, søvnløse netter og vitaminmangel, opplever mange kvinner hodepine. En av de populære virkemidlene som vanligvis hjelper til med å bli kvitt et så ubehagelig symptom, er "Citramon".

Du kan lære om effekten av et slikt legemiddel mot hodepine fra mange anmeldelser, men det anbefales ikke å ta slike piller når du ammer..

Hva er dette stoffet??

I dag kan du på apoteket kjøpe forskjellige medisiner som hjelper til med å eliminere hodepine, men Citramon er veldig etterspurt og blir ofte kjøpt til et medisinskap for hjemmet. Legemidlet i seg selv er vanligvis brune runde tabletter pakket i blemmer eller plastglass.

Avhengig av produsent er det flere ord eller bokstaver i navnet på medisinen ("Citramon P", "Citramon Ultra", "Citramon-LekT" og så videre), men alle disse stoffene ligner på hverandre både i utseende og i sammensetning. Bare en versjon av stoffet, kalt "Citramon-Extracap", skiller seg fra de andre, siden det er kapsler, men sammensetningen av de aktive stoffene i den er den samme som i tabletter.

Effekten av "Citramon" på pasientens kropp skyldes tre aktive forbindelser i sammensetningen:

  • acetylsalisylsyre har evnen til å lindre smerte, senke kroppstemperaturen og påvirke betennelsesprosessen;
  • koffein har egenskaper for å aktivere hjerneaktivitet, utvide blodkar og akselerere blodstrøm i hjernevev;
  • paracetamol har en effekt på sentrum av termoregulering, så vel som en smertestillende effekt.

På grunn av effekten av alle komponentene er "Citramon" etterspurt etter moderat hodepine og migrene, samt for artralgi, myalgi, nevralgi og tannpine. Det brukes noen ganger for akutte luftveisinfeksjoner for å senke kroppstemperaturen..

Kan jeg bruke ammende?

Instruksjonen for "Citramon" inneholder informasjon om at et slikt medikament er kontraindisert under amming, siden det trenger inn i morsmelk, og dets aktive stoffer kan påvirke den nyfødte tilstanden negativt. Den farligste komponenten i tabletter og kapsler er acetylsalisylsyre, også kjent som aspirin. Det kan hemme dannelsen av blodplater, noe som øker barnets risiko for blødning.

Under påvirkning av et slikt legemiddel kan babyen utvikle blødende diatese, som manifesteres av blåmerker, blåmerker og blødninger. I tillegg har aspirin en dårlig effekt på mage og lever, og på grunn av denne komponenten har en nyfødt oppkast, oppkast og andre ubehagelige symptomer..

En annen negativ effekt av acetylsalisylsyre er dens høye allergenisitet. Noen babyer, under påvirkning av aspirin, utvikler en alvorlig allergisk reaksjon, og noen ganger bronkialastma. I tillegg er et slikt stoff kontraindisert hos barn under 15 år på grunn av den høye risikoen for Reye's syndrom, noe som også er en grunn til ikke å ta Citramon mens du ammer.

Koffeinet i medisinen kan skade det nyfødte. På grunn av sin stimulerende effekt provoserer en slik komponent ofte oppfløting, forstyrrer søvn og blir årsaken til tårevåt og nervøs opphisselse, noe som påvirker babyens emosjonelle utvikling. Den eneste relativt ufarlige komponenten av Citramon er paracetamol. Det forårsaker bivirkninger hos babyer ekstremt sjelden og foreskrives ofte når temperaturen stiger, selv for babyer under ett år..

De fleste legers mening om bruk av "Citramon" hos ammende er entydig - leger anbefaler ikke å drikke dette legemidlet hvis barnet ammer. Eksperter mener at et slikt legemiddel er farlig for babyen, og det er bedre å erstatte det med mindre skadelige stoffer med bedøvelseseffekt.

Likevel er ikke en engangsmottak, som praksis og anmeldelser viser, ikke noe kriminelt. Og hvis mor har vondt i hodet, og det ikke er noen andre piller i medisinskapet, vil det være mer å foretrekke å drikke Citramon enn å utholde smerter. Men å ta dette stoffet på et kurs eller redde dem med smerter med jevne mellomrom, er ikke verdt det. Så snart det blir mulig å kjøpe et tryggere smertestillende middel for fremtidig bruk, må de erstatte Citramon i fremtiden for å eliminere behovet for å bruke denne potensielt skadelige medisinen..

Resepsjon med GV

Selv om det er alvorlige kontraindikasjoner for å ta "Citramon" av en ammende mor, men med alvorlig hodepine og fravær av andre smertestillende midler, er det noen kvinner som fortsatt risikerer å ta en pille eller kapsel. Det er også tilfeller når en ung mor, av vane, drikker "Citramon", da hun ofte brukte dette middelet før, og først da husker forbudet mot amming. I slike situasjoner trenger en kvinne følgende informasjon:

  • Det anbefales å redusere den vanlige dosen av "Citramon", for eksempel å drikke ikke en hel pille, men bare halvparten;
  • det er bedre å ta stoffet umiddelbart etter fôring, så ved neste "måltid" vil mengden i blodet være veldig liten;
  • du kan uttrykke melk før du tar "Citramon" og mate babyen med den mens stoffet virker, og erstatte en fôring;
  • en kvinne bør drikke mer slik at komponentene i medisinen forlater kroppen hennes raskere;
  • det er viktig å følge nøye med på babyens tilstand og oppsøke lege med det minste avvik.

Hva du skal erstatte?

Hvis en ammende mor står overfor et valg om å ta Citramon for å kvitte seg med hodepine, må du veie alt og avgjøre om en slik risiko er berettiget for babyen. For å eliminere negative konsekvenser for babyen, er det bedre å nekte et slikt legemiddel og bruke medisiner som er tillatt under amming.

Det kan være "Paracetamol" og dets analoger ("Efferalgan", "Panadol"), siden slike medisiner er tillatt for både ammende og spedbarn i en alder av tre måneder. Ikke mindre effektivt middel mot smerte og høy feber er "Nurofen" eller et annet ibuprofen-medikament. Det kan også tas mens du ammer, etter dosering og behandlingsregime som legen har foreskrevet..

Hvis årsaken til smertefulle opplevelser er spasmer, vil "No-shpa" eller "Drotaverin" gi en god effekt.

Når det gjelder preparater av ketorolac, som har en ganske sterk smertestillende effekt, er de kontraindisert under amming, derfor kan de ikke brukes i stedet for Citramon.

I tillegg til medisiner kan ikke-medikamentelle metoder også brukes i kampen mot hodepine, som noen ganger også er ganske effektive. Siden smerter ofte oppstår på grunn av oksygenmangel, kan du ta en tur i frisk luft eller ventilere rommet.

En annen vanlig årsak til hodepine hos en ung mor er alvorlig tretthet og overbelastning. I en slik situasjon bør hun sove og organisere ferien. I tillegg kan du:

  • gni whiskyen med "Star";
  • lage søt te;
  • massere hode- og nakkeområdet;
  • lage en kul komprimering;
  • ta en kontrastdusj;
  • påfør hvite kålblader på pannen.

I neste video finner du tips om hvordan du bruker medisiner for amming..

Er det mulig å drikke "Citramon" for en ammende mor: effekt på amming og barnet

Publiseringsdato: 18.08.2018 | Visninger: 3255

Ingen er immun mot hodepine. Og hvis det er nok for en å ta en pille for å eliminere ubehagelige symptomer, må en annen være forsiktig, selv med de mest "ufarlige" stoffene. Er Citramon tillatt for amming? For å forstå dette problemet, må du vurdere sammensetningen og handlingsprinsippet til stoffet.

Sammensetning og form for frigjøring

Citramon tabletter selges på alle apotek uten resept. Derfor er det berømte migrenemediet i nesten alle hjem. Legemidlet har en overkommelig pris og lindrer smerte veldig effektivt. Grunnlaget for stoffet er:

  • Aspirin (antiseptisk virkning);
  • kakao (antidepressiv og stimulerende effekt for kroppen);
  • koffein (utvider blodkar);
  • Phenacetin (for øyeblikket blir bivirkningen av stoffet undersøkt, derfor er det trukket ut av sirkulasjonen);
  • sitronsyre (nødvendig for å normalisere cellulær respirasjon).

Varianter av stoffet

Nesten alle varianter av stoffet er tilgjengelige i form av lysebrune tabletter med små inneslutninger og en kakao lukt. En pakke kan inneholde fra 6 til 10 stykker.

  • På apotek kan du oftere og oftere finne en slik type medikament som Citramon P. Brevet lagt til navnet betyr inkludering av Paracetamol i grunnlaget for stoffet. Takket være denne komponenten har legemidlet en ekstra febernedsettende og bakteriedrepende effekt, som gjør at den kan brukes ved forhøyet kroppstemperatur (hypertermi).
  • En annen form for frigjøring av medikamenter er Citramon Forte. Dette middelet er foreskrevet for en så tidlig lindring av smerte. Én Citramon Forte tablett er 30% kraftigere enn vanlig.
  • Citramon Darnitsa skiller seg ikke fra andre former for frigjøring beskrevet ovenfor. Hovedoppstillingen forblir den samme.
  • Citramon Ultra skiller seg fra andre ved at den kommer i form av filmdrasjerte tabletter.
  • Borimed-sorten er bare effektiv for milde eller moderate smertesyndrom.
  • Citramon Lect er ikke tillatt for opptak til barn under 14 år på grunn av innholdet av aspirin i det.

Det er verdt å huske at absolutt enhver medisinering under amming (HB) må koordineres med behandlingsspesialisten uten å mislykkes..

Hvordan det fungerer og hva det behandler: aktivt stoff

Citramon brukes ofte til å eliminere hodepine, tannpine, muskler, menstruasjons- og leddsmerter, samt for å bekjempe nevralgi og feber. Hver komponent i Citramon er i stand til å ha en viss effekt på mødres og barns helse, ofte negativ. En mer detaljert undersøkelse av de enkelte elementene i stoffet lar oss forstå dens eksakte effekter på helsen til en ammende mor.

Generelt har stoffet uttalt smertestillende, febernedsettende, psykostimulerende og antibakteriell effekt. Men enkelte komponenter tatt separat kan være ganske farlige..

Aspirin

Hovedrollen i sammensetningen av stoffet er tildelt Aspirin: det har antiinflammatoriske og smertestillende effekter. I løpet av assimilering av komponenten reduseres blodkoaguleringsevnen, og vevet i fordøyelsesorganene blir delvis ødelagt. For hyppig bruk av stoffet fører til utvikling av magesår eller gastritt.

Det er på grunn av den destruktive effekten på hjertemuskelen og fordøyelsesorganene at det ikke anbefales å ta Citramon under amming..

Koffein

Den neste viktigste delen av stoffet er koffein. Denne komponenten undertrykker nervesystemets arbeid. Med hepatitt B kan bruk av koffein forårsake moren

  • irritabilitet og irritabilitet;
  • deprimert tilstand;
  • depresjon.

Hos spedbarn forårsaker koffein:

  • hyppig oppstøt
  • søvnløshet;
  • generell ubehag;
  • angst i atferd.

Koffein anbefales ikke under amming.

Phenacetin

I dag er dette stoffet forbudt, da det kan forårsake en rekke bivirkninger. Det er bedre å ikke risikere babyens helse ved å ta Citramon under amming.

Paracetamol

I minimale mengder er denne komponenten i Citramon trygt for et spedbarn. Paracetamol har smertestillende, febernedsettende, beroligende og lett hypnotiske effekter på mor og barn..

Sitronsyre

Denne komponenten har antioksidanter og bakteriedrepende effekter. Det er utmerket til å undertrykke smerte og håndtere forkjølelse og infeksjoner, men hyppig bruk forårsaker en negativ reaksjon hos barnet i form av kløende hudutslett og hevelse. I tillegg påvirker sitronsyre negativt funksjonen i fordøyelsessystemet..

Handling på en nyfødt baby: ta med amming

Det er bare to ikke-farlige komponenter i Citramon: Paracetamol og kakao. Resten av ingrediensene er skadelige for babyens helse. Mulige konsekvenser for babyen inkluderer:

  1. Redusert blodpropp med blåmerker på huden.
  2. Redusert immunitet og som en konsekvens infeksjon med virusinfeksjoner.
  3. Fordøyelseskanalforstyrrelser (oppkast, kvalme, opprørt avføring osv.).
  4. Bronkitt astma.
  5. Nyre- og leverproblemer.
  6. Søvn- og våkenhetsforstyrrelser.
  7. Allergi.
  8. Senking av nervesystemet.
  9. Hevelse i hjernen.
  10. Merkbart tap av syn og hørsel.

Disse bivirkningene er nok til å trekke en konklusjon om farene ved Citramon i hepatitt B. Bare barn, i motsetning til mødre, reagerer mye mer levende på komponentene i stoffet som de får med morsmelken. Derfor er konsekvensene av å ta det for kroppen deres mye verre..

Citramons analoger: hvilken er bedre

Folkemetoder er veldig effektive i å håndtere hodepine. De skader ikke babyen og er et utmerket alternativ til medisiner:

  • hyppige turer;
  • kontrast dusj eller varmt bad;
  • bruke "Stars" på whisky;
  • massasje av livmorhalsen;
  • varm te med tilsetning av en skje biprodukter eller sitrusbåter.

Hvis vi snakker om et medikamentalternativ til Citramon, kan Nurofen eller Ibuprofen betraktes som tryggere når det gjelder å eliminere hodepine. Disse stoffene har minst negativ effekt på babyens kropp. Hvis feber tilsettes migrene, bør paracetamol tas: stoffet reduserer raskt feber og skilles ut fra kroppen etter to timer.

Noen leger anbefaler å ta Naproxen eller Ketoprofen. Disse stoffene hjelper virkelig moren til å kvitte seg med migrene, men effekten av babyens kropp er ennå ikke helt forstått..

Produksjon

Sammenligning av alle fordeler og ulemper ved å ta Citramon, kan vi si med nøyaktighet at det er bedre å nekte dette stoffet med amming. Det kan bare forskrives av en lege som vurderte dette tiltaket som nødvendig for å behandle pasienten, men slik bruk av stoffet kan forårsake bivirkninger hos nyfødte. Under bruk av Citramon er det bedre å avbryte naturlig fôring.

Citramon under amming: effekt på babyens kropp og analoger

Hver kvinne er kjent med hodepine, migrene og sykdomsfølelse. Noen lider av smerte, noen vender seg til manuell terapi eller folkemedisiner, og mer enn halvparten av den kvinnelige befolkningen tar vanligvis den gamle, gode Citramon fordi det antas at dette er det viktigste middel for slike problemer. Men hva om lignende symptomer oppstår selv under amming? Er den samme bevist Citramone kompatibel med amming? Tross alt vet alle mødre at medisiner i tabletter er ganske kontraindisert under fôring, siden deres medisinske komponenter kan komme inn i babyen og forårsake betydelig skade på den lille kroppen..

Noen lider av smerte, noen vender seg til manuell terapi eller folkemedisiner, og noen av vane tar Citramon

Indikasjoner for bruk

Ofte er det vanlig å bruke Citramon hvis:

  • litt økt kroppstemperatur på grunn av forkjølelse;
  • med fysiologisk smerte hos kvinner under og før menstruasjon;
  • fra alvorlig hodepine;
  • med ledd og muskelsmerter med forstuinger;
  • med hyppige migrene;
  • under nervøs manifestasjon av smerte.

Moderne medisin tilbyr et stort antall konkurrerende medisiner, spesielt smertestillende, som ikke bare produseres i tabletter, men prisen på slike medisiner er nesten alltid mye høyere, derfor snakker ikke Citramon - det er ikke bare testet av flere generasjoner og garanterer resultatet, men også billigere enn sine kolleger.

Sammensetningen av Citramon og virkningen av komponentene

I henhold til generelle anbefalinger, bør Citramon være full som et febernedsettende og smertestillende middel, men i praksis bidrar komponentene til stoffet til å forbedre helsen i mange manifestasjoner av forskjellige sykdommer. Mange produsenter prøver å gjøre stoffet unikt ved å introdusere alle nye ingredienser i sammensetningen, men de glemmer ikke den opprinnelige teknologien, fordi det er takket være de viktigste aktive stoffene - koffein, acetylsalisylsyre og Paracetomol - at resultatet oppnås når de blir utsatt for Citramon..

Aspirin

Effekten av aspirin på menneskekroppen kan vurderes på to måter, men i de fleste tilfeller hjelper aspirin (acetylsalisylsyre), som er en del av Citramon, med å takle feber, garanterer smertestillende effekt og forhindrer også utvikling av inflammatorisk prosess. I tillegg takler det godt dannelsen av blodpropp, men samtidig har det også en betydelig negativ effekt - allergiske reaksjoner vises ofte, mageslimhinnen er sterkt ødelagt, med konstant bruk kan det provosere oppkast.

Koffein

En av hovedkomponentene i Citramon, det hjelper å takle tretthet og lindre tegn på sløvhet i hele kroppen, toner opp og stimulerer nervesystemet. Bekjemper aktivt migrene, innsnevrer blodårene og normaliserer blodtrykket. Ved høye doser har det en negativ effekt på nervesystemet.

Paracetamol

Sammen med aspirin forbedrer paracetamol den febernedsettende effekten, dreper mikrober og lindrer betennelse lett. Med ekstrem forsiktighet bør barn og eldre ta, da det har en negativ effekt på leveren og nyrene..

Citramon anbefales for ammende å drikke bare i ekstreme tilfeller når andre medisiner ikke er tilgjengelige.

Regler for å ta Citramon til ammende

Selv med en sunn livsstil, kvalitetsmat og fysisk aktivitet, kan ammende mødre oppleve ubehag eller hodepine, som kan være forbundet med både lavt blodtrykk og endringer i været. Prosessen med å mate en baby tar all juice fra mors kropp, hvis du legger til denne hyppige mangelen på søvn, opplevelser eller klimatiske forhold, så er resultatet åpenbart. Og som de sier, det er umulig å tåle hodepine og tannpine, så Citramon kommer mødre til hjelp, men det anbefales å drikke det bare i ekstreme tilfeller når andre medisiner ikke er tilgjengelige. Og å ta stoffet skal:

  • for å vurdere bivirkningene og den mulige risikoen for barnets helse (påvirker smertene moren så mye enn babyen senere?!);
  • forstå de mulige konsekvensene, redusere doseringen av medisinen;
  • ta en pille først etter neste fôring, slik at effekten på barnet er minimal;
  • i løpet av perioden du tar Citramon, drikk rikelig med væsker for rask absorpsjon og uttak av medisinske komponenter fra kroppen.

Det er opp til mamma å bestemme seg for å drikke stoffet eller ikke, men i alle fall bør du først konsultere legen din om hvilke medisiner som kan tas mens du ammer og hvilke som ikke.

Påvirkning av Citramon på babyens kropp

Hvordan Citramon påvirker kroppen og utviklingen av barnet, bør vurderes for hver komponent separat, fordi for eksempel Paracetomol frigjøres i form av en sirup allerede for babyer i den første livsmåneden. Dette betyr at negative konsekvenser for babyen etter inntak er usannsynlig. Koffein i stoffets sammensetning kan bare ha en negativ effekt på grunn av akkumuleringseffekten ved langvarig eller regelmessig inntak av en ammende mor. Siden partiklene overføres til babyen gjennom morsmelken siden de trenger inn i kvinnekroppen, kan babyen oppleve søvnforstyrrelser og økt spenning.

Den farligste ingrediensen er Aspirin, som er kontraindisert hos barn under 15 år..

Det tynner blodet, virker på blodårene i smulene, noe som ofte fører til blødning, og med store volumer gjør det det vanskelig for hjertet å jobbe. Derfor, når du tar medisinen, må du først og fremst se på tilstanden til babyen din - hvordan nøyaktig bruk av piller påvirker ham. Og ved de første negative manifestasjonene og rastløs oppførselen til babyen, er det bedre å slutte å bruke Citramon.

Hva kan erstatte Citramon med vakter

Bedømt av de mange vurderingene fra ammende mødre, har Citramon praktisk talt ingen effekt på babyens generelle tilstand, derfor er det i førstehjelpsutstyret til hver mor, mange tar det under graviditet og etter fødsel. Men enhver organisme er individuell, noen komponenter i stoffet kan forårsake allergiske reaksjoner og til og med være utålelige for hver enkelt person, så du må definitivt vite hvordan du bytter ut Citramon med vakter. Et av de relativt trygge stoffene kan kalles - Paracetomol, deretter Ibuprofen. Mødre med eldre barn, fra 3 måneder, har lov til å bruke Panadol, og den velkjente Nurofen brukes også som et febernedsettende og smertestillende middel for barn og voksne. Det er også lov å ta medisiner som No-shpa og Drotaverin, vanligvis brukes de til spasmer og fysiologisk smerte hos kvinner.

Når du bestemmer deg for om du skal drikke Citramon eller ikke under amming, bør du rådføre deg med legen din, prøve nøyaktig godkjente medisiner, men først prøve å forbedre tilstanden din uten medisiner.

Når du bestemmer om du skal drikke "farlige" Citramon-tabletter mens du ammer, er det verdt å veie fordeler og ulemper, konsultere lege, prøve godkjente medisiner eller redusere dosen. Men først og fremst, prøv å forbedre helsen din uten medisiner:

  • med økende hodepine, gå ut i frisk luft;
  • la alt være til senere og tilbringe en dags søvn med babyen, fordi en god søvn er nøkkelen til utmerket helse til mor og barn;
  • i stedet for et blodtrykksmedisin, bruk sterk te med sukker eller søtsaker;
  • med hyppige manifestasjoner av migrene, gni whisky med et nesten folkemiddel - "Zvezdochka".

Kan jeg drikke Citramon tabletter under amming??

Å mate en baby, konstant mangel på søvn, mangel på vitaminer og svekket immunitet er problemene til de fleste unge mødre. Etter fødselen er kroppen til en kvinne sårbar, og det er derfor hun ofte blir forkjølet og lider av smittsomme sykdommer, og hodepine er ikke uvanlig mot en bakgrunn av stress og tretthet. Citramon regnes som et vanlig legemiddel mot hodepine - er det mulig å ta det mens du ammer på samme måte som før graviditet og fødsel av en baby? Vil det skade organismene til moren og smulene, og hva erstattes pillene med om nødvendig? Alle disse spørsmålene vil bli besvart i dag.

Sammensetning av preparatet

Citramon er et velkjent middel som er tilgjengelig i førstehjelpsutstyret til hvert hjem. Det tas mot feber og hodepine, og dessuten er det billig. Imidlertid dekker fordelene som Citramon har, en betydelig minus - en negativ effekt på kroppen til et nyfødt barn hvis moren tar dette middelet. Tenk på komponentene som utgjør stoffet:

  • acetylsalisylsyre;
  • fenacetin;
  • koffein;
  • ascorbin.

Merk! En rekke av stoffet Citramon P inkluderer i tillegg paracetamol, derfor er det full av hypertermi og feber. Før du bruker produktet under fôring, må du oppsøke lege og finne ut om effekten på kroppen til moren og babyen.

Handlingen og effektiviteten til citramon

Citramon er smertestillende, tabletter hjelper med hodepine, febersyndrom, ofte med forkjølelse. Legemidlet hjelper til med å forsterke på grunn av innholdet av koffein, det er uunnværlig om nødvendig å gjøre et viktig arbeid og avlaste helsetilstanden med ARVI.

Citramon hjelper også med å takle en økning i temperaturen - acetylsalisylsyre, som er en del av stoffet, tynner blodet, forårsaker svette og eliminerer hypertermi. Effektiviteten av å ta Citramon under amming vil være den samme, men under fôring kan stoffet ha mange bivirkninger på mor og babyens organismer..

Innflytelse på kroppen til en ammende mor

Den viktigste aktive ingrediensen i Citramon er acetylsalisylsyre - det lindrer smerte og virker mot betennelse. Men å ta Citramon mens du ammer under amming, fremkaller følgende problemer:

  • nedsatt blodproppsevne;
  • destruktiv (destruktiv) effekt på slimhinneepitel i mage-tarmkanalen.

På bakgrunn av gastritt provoserer bruk av store doser av stoffet under fôring dannelsen av magesår hos moren. Den andre komponenten er koffein, den er en del av psykostimulerende medikamenter som stimulerer nervesystemet. I tilfelle overdosering blir en kvinne irritabel og nervøs. Den tredje komponenten av Citramon, fenacetin, er inneholdt i stoffet i små mengder, men er forbudt, noe som fremkaller mange bivirkninger.

Effekten av medisinen på babyens kropp

Citramon inneholder paracetamol, koffein og acetylsalisylsyre. Den siste aktive ingrediensen regnes som den farligste for babyen, som vil få en dose av stoffet med morsmelk. Selv om syren bare inneholder 0,2 gram. per tablett forårsaker bruk av Citramon under amming en rekke negative konsekvenser for det nyfødte:

  • allergiske reaksjoner opp til kløe og Quinckes ødem (en livstruende tilstand);
  • problemer med blodpropp;
  • lever- og nyresykdom;
  • hodepine og kramper;
  • hyppig oppstøt og oppkast med en fontene;
  • forstyrrelse av mage og tarm - diaré, forstoppelse, oppblåsthet, dysbiose;
  • kardiopalmus.

Vær forsiktig! Koffeinet i preparatet er farlig på grunn av økt blodtrykk og takykardi, noe som er farlig for en nyfødt. Og bruken av moren til Citramon under fôring forstyrrer den fulle utviklingen av barnet som lider av astma, hemofili og smittsomme patologier.

Kontraindikasjoner Citramon

Det har allerede blitt sagt om hvilke bivirkninger som er forårsaket av en kvinne som tar Citramon mens hun ammer. Hvordan ellers kan stoffet påvirke kroppens baby negativt, og hva er de viktigste kontraindikasjonene? Du kan ikke drikke tablettene til moren til en lett opphisset baby, inkludert de med sykdommer i nervesystemet - stoffet vil forverre symptomene. Barnets søvn blir forstyrret, han blir irritabel og tårevåt på grunn av forverringen av nervecellene.

Regelmessig inntak av Citramon av moren fører til en reduksjon i immunforsvaret hos babyen, det blir forsvarsløst mot angrepet av patogen flora som forårsaker virus- og bakterieinfeksjoner.

Er det mulig å drikke Citramon mens du ammer

Hodepine, forkjølelse, stress, søvnmangel - hver kvinne møter disse faktorene i løpet av perioden med omsorg for en nyfødt. For å lindre tilstanden leter mødre etter riktig medisinering. Kan jeg drikke Citramon for hodepine mens jeg ammer? Acetylsalisylsyre i sammensetningen provoserer mageproblemer hos en baby, forårsaker allergiske reaksjoner og øker risikoen for å utvikle astma. Aspirin er ikke godkjent for bruk hos barn under 15 år på grunn av det store antallet bivirkninger og negative effekter på kroppsfunksjonene. Derfor er svaret på spørsmålet om det er mulig å drikke Citramon under amming sannsynligvis negativt - det er bedre å konsultere lege. Hva tenker folk i hvite strøk om det - la oss fortelle videre.

Legens mening

Er det mulig å drikke Citramon mens du ammer, spør kvinner leger under amming. De fleste leger er enige om at stoffet er kontraindisert når moren spiser babyen. I henhold til instruksjonene for bruk av produktet, tar store doser Citramon av en ammende kvinne problemer hos babyen med nervesystemet (økt spenning, søvnløshet, hodepine), og påvirker også hematopoietisk system, mage og lever negativt..

Meningen til Dr. Komarovsky

Den berømte barnelege Komarovsky støtter oppfatningen fra sine kolleger angående inntak av Citramon av kvinner under amming. Han hevder at ethvert medikament påvirker kroppen til mor og baby negativt, og spesielt Citramon kan forårsake mange bivirkninger. Hvis det oppstår hodepine, kan du velge trygge og effektive erstatninger for denne medisinen som ikke vil fremkalle allergiske reaksjoner og alvorlige helseproblemer hos babyen..

Regler for å ta Citramon med HB

Det er ikke uvanlig at en ung mor har hodepine og feber, og det er ingen medisiner i huset bortsett fra Citramon. Ubehag i kroppen er unødvendig stress, så noen ganger kan du ta en risiko og lindre tilstanden ved å ta en pille, men observere en rekke forhold:

  • minimer mengden av legemidlet - ta bare når det er akutt behov og halv dose;
  • ta piller etter mating, for ikke å forårsake rus i babyens kropp;
  • fjern medisinen fra kroppen ved å drikke rikelig med væske mellom fôringene;
  • observer hvordan babyen oppfører seg og føler seg, i tilfelle en uventet reaksjon, kontakt umiddelbart legen.

Før du tar løsningen, er det verdt å vurdere mulige risikoer, og først deretter bestemme om du vil drikke Citramon under amming.

Hvordan bytte ut Citramon når du ammer

Kroppen til hver person er unik, spesielt for barn - det er ikke kjent hvordan eksperimenter med å ta medisiner under amming vil påvirke. Mange mødre hevder at de tar Citramon ved feber og hodepine, og dette gir ikke babyen skade. Selv om dette er tilfelle, er det verdt å erstatte middelet med et mer akseptabelt - Ibufen og Paracetamol. Selv babyer kan ta dem. Apoteket vil gi råd om erstatninger for disse medisinene hvis de ikke er tilgjengelige:

  • Paracetamol;
  • Nurofen;
  • Panadol;
  • Efferalgan;
  • Ibuprofen.

Merk følgende! Ved temperatur og alvorlig smerte kan du ikke ta Analgin, Baralgin, aspirin - for å lindre muskelspasmer er det nok å drikke en No-shpy-pille - det gir ikke bivirkninger og lindrer tilstanden.

Som du kan se, betraktes ikke Citramon som et ufarlig og godkjent legemiddel for små mødre mens de får en baby. Mange kvinner tar piller under amming og legger ikke merke til bivirkningene på helsen og smulene, men hver organisme reagerer på kjemikalier på sin egen måte. Det som har hjulpet og vist seg å være ufarlig for en kvinne og hennes barn, kan forårsake problemer for en annen. Derfor må du konsultere lege før du tar Citramon mens du ammer.

Kan jeg drikke Citramon tabletter under amming??

Sammensetning og form for frigjøring

Citramon tabletter selges på alle apotek uten resept. Derfor er det berømte migrenemediet i nesten alle hjem. Legemidlet har en overkommelig pris og lindrer smerte veldig effektivt. Grunnlaget for stoffet er:

  • Aspirin (antiseptisk virkning);
  • kakao (antidepressiv og stimulerende effekt for kroppen);
  • koffein (utvider blodkar);
  • Phenacetin (for øyeblikket blir bivirkningen av stoffet undersøkt, derfor er det trukket ut av sirkulasjonen);
  • sitronsyre (nødvendig for å normalisere cellulær respirasjon).

Varianter av stoffet

Det er verdt å huske at absolutt enhver medisinering under amming (HB) må koordineres med behandlingsspesialisten uten å mislykkes..

Hvordan det fungerer og hva det behandler: aktivt stoff

Citramon brukes ofte til å eliminere hodepine, tannpine, muskler, menstruasjons- og leddsmerter, samt for å bekjempe nevralgi og feber. Hver komponent i Citramon er i stand til å ha en viss effekt på mødres og barns helse, ofte negativ. En mer detaljert undersøkelse av de enkelte elementene i stoffet lar oss forstå dens eksakte effekter på helsen til en ammende mor.

Generelt har stoffet uttalt smertestillende, febernedsettende, psykostimulerende og antibakteriell effekt. Men enkelte komponenter tatt separat kan være ganske farlige..

Aspirin

Hovedrollen i sammensetningen av stoffet er tildelt Aspirin: det har antiinflammatoriske og smertestillende effekter. I løpet av assimilering av komponenten reduseres blodkoaguleringsevnen, og vevet i fordøyelsesorganene blir delvis ødelagt. For hyppig bruk av stoffet fører til utvikling av magesår eller gastritt.

Det er på grunn av den destruktive effekten på hjertemuskelen og fordøyelsesorganene at det ikke anbefales å ta Citramon under amming..

Koffein

Den neste viktigste delen av stoffet er koffein. Denne komponenten undertrykker nervesystemets arbeid. Med hepatitt B kan bruk av koffein forårsake moren

  • irritabilitet og irritabilitet;
  • deprimert tilstand;
  • depresjon.

Hos spedbarn forårsaker koffein:

  • hyppig oppstøt
  • søvnløshet;
  • generell ubehag;
  • angst i atferd.

Koffein anbefales ikke under amming.

Phenacetin

I dag er dette stoffet forbudt, da det kan forårsake en rekke bivirkninger. Det er bedre å ikke risikere babyens helse ved å ta Citramon under amming.

Paracetamol

I minimale mengder er denne komponenten i Citramon trygt for et spedbarn. Paracetamol har smertestillende, febernedsettende, beroligende og lett hypnotiske effekter på mor og barn..

Sitronsyre

Denne komponenten har antioksidanter og bakteriedrepende effekter. Det er utmerket til å undertrykke smerte og håndtere forkjølelse og infeksjoner, men hyppig bruk forårsaker en negativ reaksjon hos barnet i form av kløende hudutslett og hevelse. I tillegg påvirker sitronsyre negativt funksjonen i fordøyelsessystemet..

Hvordan fortsette til slutt

Opplevelsen av å behandle hver mor er veldig individuell. Tilbakemeldinger fra andre ammende mødre bør ikke være den eneste grunnen til at en kvinne bestemmer seg for å drikke eller ikke drikke et bestemt legemiddel..

I følge pålitelige og autoritative kilder betraktes "Citramon" under amming som et godkjent middel med minimal risiko for barnet. Hvis moren er bekymret for at den ubetydelige faren for en negativ innvirkning på babyen fortsatt er, er det i hennes makt å diskutere med legen behandling med alternative og helt ufarlige midler..

Handling på en nyfødt baby: ta med amming

Det er bare to ikke-farlige komponenter i Citramon: Paracetamol og kakao. Resten av ingrediensene er skadelige for babyens helse. Mulige konsekvenser for babyen inkluderer:

  1. Redusert blodpropp med blåmerker på huden.
  2. Redusert immunitet og som en konsekvens infeksjon med virusinfeksjoner.
  3. Fordøyelseskanalforstyrrelser (oppkast, kvalme, opprørt avføring osv.).
  4. Bronkitt astma.
  5. Nyre- og leverproblemer.
  6. Søvn- og våkenhetsforstyrrelser.
  7. Allergi.
  8. Senking av nervesystemet.
  9. Hevelse i hjernen.
  10. Merkbart tap av syn og hørsel.

Disse bivirkningene er nok til å trekke en konklusjon om farene ved Citramon i hepatitt B. Bare barn, i motsetning til mødre, reagerer mye mer levende på komponentene i stoffet som de får med morsmelken. Derfor er konsekvensene av å ta det for kroppen deres mye verre..

Kontraindikasjoner

Instruksjonen for stoffet inneholder informasjon om kontraindikasjoner for å ta det, disse inkluderer graviditet og amming. I tillegg er kontraindikasjonene for citramon som følger:

  • allergi mot en hvilken som helst komponent av stoffet;
  • alvorlige blodsykdommer;
  • hemorragisk diatese;
  • overspent tilstand;
  • søvnvansker
  • vaskulær sykdom;
  • hjertefeil;
  • magesår;
  • alkoholisme;
  • hyperbilirubinemi;
  • hypertyreose;
  • glaukom;
  • astma.

Legemidlet kan være farlig for pasienter med diabetes mellitus og pankreatitt, med aterosklerose og hjerteiskemi.

Citramons analoger: hvilken er bedre

Folkemetoder er veldig effektive i å håndtere hodepine. De skader ikke babyen og er et utmerket alternativ til medisiner:

  • hyppige turer;
  • kontrast dusj eller varmt bad;
  • bruke "Stars" på whisky;
  • massasje av livmorhalsen;
  • varm te med tilsetning av en skje biprodukter eller sitrusbåter.

Hvis vi snakker om et medikamentalternativ til Citramon, kan Nurofen eller Ibuprofen betraktes som tryggere når det gjelder å eliminere hodepine. Disse stoffene har minst negativ effekt på babyens kropp. Hvis feber tilsettes migrene, bør paracetamol tas: stoffet reduserer raskt feber og skilles ut fra kroppen etter to timer.

Noen leger anbefaler å ta Naproxen eller Ketoprofen. Disse stoffene hjelper virkelig moren til å kvitte seg med migrene, men effekten av babyens kropp er ennå ikke helt forstått..

Produksjon

Sammenligning av alle fordeler og ulemper ved å ta Citramon, kan vi si med nøyaktighet at det er bedre å nekte dette stoffet med amming. Det kan bare forskrives av en lege som vurderte dette tiltaket som nødvendig for å behandle pasienten, men slik bruk av stoffet kan forårsake bivirkninger hos nyfødte. Under bruk av Citramon er det bedre å avbryte naturlig fôring.

Bibliografi:

  1. Citramon P - av radar (oppdatert 07.31.1998).

Lignende artikler:

  1. Dostinex for å stoppe amming: hvordan du tar det riktig
  2. Sprekker i brystvortene under amming: hvordan og hvordan de skal behandles
  3. Hva kan en ammende mor drikke for hodepine: en liste over medisiner
  4. Er det mulig å drikke paracetamol for en ammende mor: fra hodepine og tannpine, ved temperatur
  5. Kan jeg drikke Nurofen til en ammende mor (for barn, ekspress): bruksanvisning
  6. Kan ammende mødre drikke kaffe: naturlig, øyeblikkelig, koffeinfri

Hva skal jeg gjøre med smerter hos en ammende mor

Leger med smerter og høy feber hos en ammende mor anbefaler å erstatte Citramon med et annet, tryggere medikament for babyen:

  • Paracetamol. Det er en billig og rimelig medisin som kan kjøpes på ethvert apotek. Du kan også bruke medisiner basert på det. De produseres under forskjellige kommersielle navn: Panadol, Efferalgan, Acetaminophen. Alle er anbefalt for inntak av ammende kvinner av Verdens helseorganisasjon. Samtidig trenger opptil tjue prosent av de aktive ingrediensene inn i morsmelken, så det er bedre å ta pillen umiddelbart etter fôring.
  • Ibuprofen og preparater basert på det (Nurofen, Ibuprom). De er funnet å være fullt kompatible med amming. Det er bevist at mindre enn en prosent av aktive ingredienser trenger inn i melk.
  • Drotaverin (Drotaverin hydroklorid, No-shpa). Antispasmodisk middel. Medisinen reduserer tonen i glatte muskler, utvider blodårene og eliminerer smerte. La oss innrømme en enkelt dose på 1 eller 2 tabletter av stoffet. Det er bedre å gjøre dette etter mating av babyen og ikke bruke den på brystet de neste 2 timene..

Hvis en sykepleier kvinne bestemte seg for ikke å ta medisiner, for å lindre smerter under amming, kan hun prøve alternative metoder: aromaterapi (med essensielle oljer av lavendel, sitron, sitrongress, mynte) eller massasje.


I stedet for piller for smerte hos en ammende kvinne, kan du prøve aromaterapi

Forebyggende tiltak

Noen leger hevder at en sykepleiers kvinners velvære alltid påvirker barnets humør og helse. Derfor kan Citramon være full hvis det er et presserende behov for det. For eksempel kan en ung mor ikke forlate barnet og gå på apotek, eller smertene begynte om natten, og det er ingen andre medisiner enn Citramon for hånden. Det er mye farligere å tåle hodepine enn å ta en pille av dette stoffet. Men du bør beskytte babyen så mye som mulig mot den negative påvirkningen av det medisinske stoffet:

  • Legemidlet administreres en gang under fôring. En ammende mor kan lindre smerter med det, men hun må ta skritt for å fylle førstehjelpsutstyret med sikrere medisiner i nær fremtid.
  • Drikk 1 eller 2 tabletter av legemidlet etter mating av babyen.
  • En uttalt terapeutisk effekt vises etter 30-60 minutter. For å redusere risikoen for inntrengning av legemidlet i den nyfødte kroppen, bør den ikke påføres brystet i denne perioden..

For Mer Informasjon Om Migrene